Trakya'dan Marmara'ya Büyük Felaket Geliyor

Trakya'dan Marmara'ya Büyük Felaket Geliyor

FELAKET Trakya'dan İstanbul'a geliyor! Kırmızı alarm verilmesi an meselesi: Günlerce sürecek
Trakya büyük felaketin eşiğinde. Üstelik İstanbul içinde alarm zilleri çalmaya başladı. Günlerce sürecek felaket yaklaşırken kırmızı alarm verilmesi de an meselesi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya Bölgesi için oraj uyarısında bulundu. Sosyal Medyada ‘da Hava Forum tarafından yapılan paylaşımda, Trakya bölgesinde pazar günü öğleden sonra ve akşam saatlerinde oraj hareketliliği yaşanacağı bildirildi. Üstelik Oraj riski pazar gece yarısından itibaren İstanbul’u da tehlikeye sokacak. Konu ile ilgili son dakika detayları belli oldu.

TRAKYA BÖLGESİ İÇİN PEŞ PEŞE UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Trakya bölgesinde Tekirdağ Kırklareli ve Edirne için peş peşe uyarılar yapıldı. Bugün öğleden sonra ve gece saatlerinde Trakya bölgesinde oraj etkili olacak. Ayrıca İstanbul'un da tehlike altında olduğu bildirildi. Pazar günü öğleden sonra ve gece yarısı etkili olacak oraj nedeniyle tedbirli olunması istendi.

ANİ FIRTINA VE YAĞIŞ GÖRÜLEBİLİR

Son günlerde Türkiye genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin oldukça üstünde seyrederken meteorolojik uyarılarda vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni bir uyarıda bulundu. Ani fırtına ve yağış olayları meydana gelebilir. Hava formda sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak önce Trakya bölgesinde ardından da İstanbul'da oraj tehlikesi olduğunu bildirdi. Hava Forum tarafından yapılan paylaşımda şöyle denildi:

"Bugün (Pazar) öğleden sonra ve akşam Trakya kesiminde "oraj " hareketliliği yaşanabilir. Öğlen sıcak havadan sonra yerel olarak ani fırtına, sağanak yağmur, şimşek hadiselerini görebiliriz. Buradan kopan bazı kütleler akşam ya da gece İstanbul'a da ulaşabilir. Takip edeceğiz."


KAYNAK:TUM-HABERLER.COM
Devamını oku » »

Yorum Yap