EYT'NİN YÜRÜRLÜĞE GİRECEĞİ TARİHİ DUYURDU!

EYT'NİN YÜRÜRLÜĞE GİRECEĞİ TARİHİ DUYURDU!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin milyonlarca insanın çözülmesi beklediği EYT sorunuyla ilgili çok önemli bir açıklama yaparken yürürlüğe gireceği tarihi açıkladı. İşte haberin detayları...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin partisinin gerçekleştirdiği ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ kapsamında gittiği Afyonkarahisar’da gündeme dair merak edilenleri cevapladı.

Bakan Bilgin’in konuşmasındaki en dikkat çeken ise EYT konusundaki açıklamaları oldu.

EYT konusunu çözeceklerini yineleyen Bakan Bilgin “Televizyonlarda sık sık ‘işte şunlar da girecek, bunlar da çıkacak’ öyle bir şey yok. 99 öncesi biliyorsunuz, yaşla ilgili bir sorun var. O sorunu biz çözüyoruz ve önümüzde tek bir model var. Tek bir formül var daha doğrusu. Onun hesapları yapıyoruz.” İfadelerini kullandı.

"EYT OCAKTAN SONRA UYGULAMAYA SOKULACAK"

Konuşmasının devamında sorunun çözüleceği tarihi de duyuran Bilgin “Çok sayıda insan var tahmin edeceğiniz gibi. Onların durumlarını, çalışma gün sayılarını, yıllarını, vesaire sosyal güvenlikteki sağlık sigortası primlerini gözden geçirip en uygun, en kapsayıcı çözümlemeyi yapacağız. Mesafe aldık ama şimdi açıklamayacağım. ‘Niye şimdi açıklamıyorsunuz?’ diyenler var. Bir defa çalışmamız bitmedi. İkincisi, adım adım açıklıyoruz. Zaten açıklasak da ocaktan sonra uygulamaya sokulacak. Şimdi açıklamanın bu anlamda acelesi yok.

Sözleşmeli personel, geçici işçiler, diğer sorunları açıklayacağız. Aralık ayının ilk haftasında çalışma biter bitmez de meclise intikal ettireceğiz” dedi.


Kaynak.eylem.com
Devamını oku » »

Yorum Yap